ZOO Lešná (2023-09)

ZOO Lešná (2023-09)

O prodlouženém víkendu jsem si chtěl vyčistit hlavu a zamířil jsem na jedno z míst, kam se již dlouho chystám – do ZOO Lešná. Naposledy jsem v této ZOO byl v roce 2011 a na první pohled bylo vidět, že se ZOO Lešná za tu dobu výrazně posunula.
Od té doby v ZOO přibyly nové pavilony a výběhy, namátkově – obrovská průchozí voliéra se supy, která mne nadchla, obrovský výběh se slony, nádherná část zaměřená na Japonskou zahradu, krásná voliéra s papoušky ARA, výběh jaguára a takto by se dalo pokračovat dál a dál.
Na druhou stranu, trochu mne zklamalo uspořádání ZOO, kdy v ZOO je vlastně jeden velký jednosměrný okruh (s pár malými odbočkami), takže pokud stejně jako já natrefíte na pěkný den, tak velkou část prohlídky jdete v davu návštěvníků. Stejně tak, by si některé průchozí pavilóny zasloužily místo, kde se dá na chvilku sednout a sledovat (výjimka je snad jen voliéra se supy), co se na daném místě děje a v neposlední řadě, některé ostrovní výběhy byly, tak daleko od cesty, že jako návštěvník vidíte pouze že se v té divoké džungli sem tam něco pohne.

Nicméně výše uvedené jsou pouze moje drobné výtky a návštěvu ZOO Lešná můžu vřele doporučit a určitě se tam ještě někdy vrátím (doufám, že dřív než za 10 let :))